1999

- Založenie firmy

V júli 1999 zakladajú manželia Miriam a Jozef Poništoví za podpory nemeckých investorov Interwaggon GmbH aAgotrans GmbH špedičnú firmu v Trebišove a v októbri realizujú pre klienta prvý transport.

2005

- PRESŤAHOVANIE DO NOVÝCH PRIESTOROV

V dôsledku priberania nových zamestnancov sa firma sťahuje do nových, väčších priestorov, pre 5-násobný počet zamestnancov.

2006

- ODKÚPENIE PODIELOV OD NEMECKÝCH INVESTOROV

V roku 2006 došlo k odkúpeniu posledných podielov od spoločníkov Interwaggon a Agotrans. Miriam a Jozef Poništoví sa tak stávajú výlučnými vlastníkmi firmy.

2007

- ŠPECIÁLNE OCENENIE V SÚŤAŽI PODNIKATEĽ ROKA

Porota súťaže Ernst & Young Podnikateľ roka sa rozhodla udeliť majiteľke M.Poništovej Špeciálne ocenenie.

- ZALOŽENIE FIREMNEJ VZDELÁVACEJ AKADÉMIE

Koncom roka sa začínajú nováčikovia zaškoľovať už pod odborným dohľadom firemného supervízora.

2008

- OCENENIE MLADÝ INOVATÍVNY PODNIKATEĽ

Svetová federácia mladých lídrov a podnikateľov v spolupráci so združením podnikateľov Slovenska ocenili majiteľku M.Ponišotvú titulom "Mladý inovatívny podnikateľ roka 2008".

2010

- PRVÝ OFICIÁLNY TEMATICKÝ VIANOČNÝ VEČIEROK

Naše kreatívne zamestnanie si vyžaduje aj kreatívne akcie, preto zakladáme tradíciu tématických vianočných večierkov. Prvý večierok sa nesie aj napriek zimnému ročnému obdobiu v znamení leta a hawajských horúcich tónov. Vianočné večierky sa konajú každoročne, vždy s inou témou.

- VYDANIE 1. ČÍSLA FIREMNÉHO OBČASNÍKA DEUTSCHFUNN

Naše firemné aktivity si chceme archivovať a firemná kronika už nepostačuje. Preto vzniká prvé číslo nášho občasníka DeutschFunn, kde spomíname na úsmevné príhody, zážitky a akcie firmy. Občasník je vydávaný dodnes.

2011

- ČLENSTVO ZVÄZU LOGISTIKY A ZASIELATEĽSTVA SR

Po splnení všetkých členských povinností sa firma stáva platným členom Zväzu logistiky a zasielateľstva Slovenskej republiky.

- ZAVEDENIE MANAŽÉRSTVA KVALITY, ISO CERTIFIKÁCIA

DeutschMann získava certifikát systému manažérstva kvality podľa normy ISO 9001:2009. Završuje svoj už tak prepracovaný systém fungovania organizácie.

- ČLÁNOK VO FORBES

Firma natoľko zaujala redaktorov renomovaného časopisu Forbes, že sa rozhodli venovať priestor majiteľke M.Poništovej a našej firemnej filozofii.

2012

- ČLENSTVO FIATA

DeutschMann sa stáva členom medzinárodnej federácie zasielateľských združení FIATA.

- ENVIRONMENTÁLNA POLITIKA

Naša firma má záujem podieľať sa na ochrane životného prostredia a preukázať dobrý environmentálny profil dôsledným riadením činností súvisiacich so životným prostredím a riadením vplyvov všetkých svojich činností, produktov a služieb na životné prostredie.

- ZALOŽENIE DCÉRSKEJ SPOLOČNOSTI V CHORVÁTSKU

Cítime zodpovednosť voči klientom a ich požiadavkám ohľadne prepráv v oblasti Balkánu. Preto firma zakladá dcérsku firmu v chorvátskom Varaždine.

2013

- ZALOŽENIE DCÉRSKEJ SPOLOČNOSTI DEUTSCHMANN TRANSPORT V ŽILINE

Požiadavky klientov na vlastný vozový park nás vedú k vstupu do partnerstva s našim dlhodobým partnerom. Firma sa tak rozrastá o dcérsku firmu DeutschMann Transport so sídlom v Rajci, kde parkujú naše vlastné kamióny, mnohé na mieru upravené na špeciálne prepravy pre našich top klientov.

- PRESŤAHOVANIE DO NOVÝCH PRIESTOROV (DOPRAVNÁ)

Druhé firemné sťahovanie nám prináša so sebou do budúcna víziu možnosti väčšej personálnej expanzie.

2014

- OCENENIE PEČAŤ BONITY

Na základe vyhodnotenia finančnej analýzy Národného informačného strediska Slovenskej republiky bola našej firme udelená Pečať bonity, ktorú v danom roku získalo z 224.000 hodnotených komerčných subjektov slovenskej ekonomiky len 1,2 % podnikov.

- OCENENIE DIAMANT SLOVENSKÉHO BIZNISU

Stávame sa Diamantom slovenského biznisu na Východnom Slovensku.

- PRVÁ KULTÚRNO - SPOLOČENSKÁ AKCIA PRE OBCHODNÝCH PARTNEROV

V januári sme zorganizovali veľkolepú akciu, ktorou sme ocenili dôležitosť našich obchodných partnerov a navyše, zbierkou v tombole sme podporili charitatívnu činnosť. Táto akcia sa koná každoročne, vždy s rozmerom charity a pomoci druhým ľuďom.

- ZALOŽENIE DCÉRSKEJ SPOLOČNOSTI V DUBAJI

Firma vstupuje do nových vôd exotického Dubaja, kde zakladá dcérsku firmu DeutschMann FZE zaoberajúcu sa prevažne obchodnou činnosťou.

2015

- OCENENIE TOP RATING

Firma splnila podmienky udelenia certifikačného hodnotenia TOP Rating, čo je hodnotenie rizikového faktora D&B Ratingu. Získali sme známku najvyššej možnej hodnoty "1".

- OCENENIE PEČAŤ BONITY

Na základe vyhodnotenia finančnej analýzy Národného informačného strediska Slovenskej republiky bola našej firme znovu udelená Pečať bonity, ktorú v danom roku získalo zo 681.156 hodnotených komerčných subjektov slovenskej ekonomiky len 1,3 % podnikov.

- DEUTSCHMANN STUDENT TIMES

Investujeme do našej budúcnosti - mládeže, preto investujeme prostriedky do časopisu, ktorý je určený stredoškolákom celého Košického samosprávneho kraja.

- ROZŠÍRENIE PRIESTOROV O ĎALŠIE POSCHODIE

Neustály príjem nových zamestnancov, ktorý presahuje už 100 ľudí, vedie firmu k prenajatiu ďalšieho poschodia budovy, obývame už 1800 metrov štvorcových na troch poschodiach.

- OCENENIE SKVELÝ ZAMESTNÁVATEĽ

Na celofiremnej súťaži aj napriek silným súperom zvučných mien víťazíme vo viacerých kategóriách, získavame Cenu verejnosti, ocenenie Inšpiratívny projekt a stávame sa absolútnym víťazom kategórie Skvelý zamestnávateľ 2014.

2016

- OCENENIE FIRMOU JUSTITIUM S.R.O.

Získavame ocenenie za výbornú platobnú disciplínu v roku 2015 od firmy JUSTITIUM s.r.o.

- FINALISTA SÚŤAŽE PODNIKATEĽ ROKA 2015

Výkonná riaditeľka Miriam Poništová sa stáva finalistom súťaže EY Podnikateľ roka 2015.

- OCENENIE PEČAŤ BONITY

Na základe vyhodnotenia finančnej analýzy Národného informačného strediska Slovenskej republiky bola našej firme znovu udelená Pečať bonity, ktorú v danom roku získalo zo 716.134 hodnotených komerčných subjektov slovenskej ekonomiky len 1,6 % podnikov (11.574 firiem).

- DAROVANIE KRVI

Rozhodli sme sa pre humanitárny čin a darovali sme približne 14 litrov krvi. Aj vďaka tejto hromadnej akcii sa viacerí z nás stali pravidelnými darcami krvi.

- DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

Otvorili sme dvere firmy pre budúcich maturantov stredných škôl v Trebišove, ktorí cez rôzne aktivity mali možnosť lepšie spoznať život a prácu v našej spoločnosti.

- KURZ PRVEJ POMOCI

15 zamestnancov sa zúčastnilo Kurzu prvej pomoci.

- POMOC RODINÁM

Prispeli sme k tomu, aby tri vybrané rodiny vo finančnej núdzi mali krajšie Vianoce.

2017

- OCENENIE NAJZAMESTNÁVATEĽ 2016

Stali sme sa najlepším zamestnávateľom na Slovensku podľa hodnotenia verejnosti na portále v kategórii "Doprava a logistika" za rok 2016.

- OCENENIE PEČAŤ BONITY

Na základe vyhodnotenia finančnej analýzy Národného informačného strediska Slovenskej republiky bola našej firme znovu udelená Pečať bonity, ktorú v roku 2016 získalo zo 734.055 hodnotených komerčných subjektov slovenskej ekonomiky len 0,87 % podnikov.

HÝBEME SVET K LEPŠIEMU

Špedícia bez kompromisov: rýchlosť, kvalita, spoľahlivosť

Napíšte nám alebo zavolajte a navrhneme riešenie.
CENOVÁ PONUKA NA PREPRAVU DO 15 MINÚT.

+421-56-668 0501