Rýchly kontakt
+421-56-668 05 01
deutschmann@deutschmann.sk

diamanty4

Enterprise Investors rozdala Diamanty slovenského biznisu

21.9.2011


Autor: WBN/PR, 21. September 2011 17:07

Víťazi 3.ročníka ocenenia pre najdynamickejšie rastúce firmy na Slovensku sú známi.

BRATISLAVA 21. septembra (WBN/PR) - Tretí ročník rebríčka „Diamanty slovenského biznisu“, hodnotiaceho dynamiku rastu slovenských firiem, ktorý organizuje biznis magazín Profit a spoločnosť Enterprise Investors, má svojich víťazov.

Najdynamickejšie rastúcou firmou západného Slovenska je spoločnosť TANDEM - SK s.r.o., ktorá je zároveň absolútnym víťazom – najdynamickejšie rastúcou firmou v segmente malých a stredných podnikov. V rámci stredného Slovenska obsadila víťaznú priečku spoločnosť T M G, a.s. a najdynamickejšie rastúcou firmou východného Slovenska sa stala spoločnosť ELTRA, s.r.o. Organizátormi ocenenia sú biznis magazín Profit a spoločnosť Enterprise Investors v spolupráci s hlavným partnerom, spoločnosťou Coface Slovakia.

„Rebríček Diamanty slovenského biznisu ponúka relevantný obraz o tom, ako si počínajú malé a stredné podniky, ako sa darí jednotlivým segmentom a regiónom na Slovensku. Keďže máme vyhodnotenia viacerých ročníkov, dokážeme sledovať niekoľkoročný vývoj firiem. Nesmierne nás teší úspech tohto ocenenia, z roka na rok sa do súťaže zapája čoraz viac malých a stredných spoločností na trhu“,zhodnotil Ivan Jakúbek, viceprezident EI pre SR a ČR.

Do súťaže boli zaradené firmy založené najneskôr v roku 2007, dosahujúce ročné tržby od 2 do 20 mil. eur so zdravou mierou zadlženosti a ziskovým hospodárením prinajmenšom za ostatné dva roky. Spoločnosti boli vyhodnotené podľa dynamiky rastu tržieb a podľa výkonnosti v rokoch 2008 až 2010.

TANDEM-SK s.r.o. je slovenská spoločnosť, ktorá uskutočňuje projekty elektrických inštalácií. Pôsobí v celej Európskej únii. Medzi hlavné aktivity patria elektroinštalačné práce, rozvody rôzneho typu, ťahanie káblov, montáž silno a slaboprúdových zariadení a montáž osvetlenia. Spoločnosť taktiež ponúka aj realizáciu a vypracovanie elektrotechnickej dokumentácie.

Vznik firmy T M G, a.s. inicioval trend na stavebnom trhu, smerujúci ku komplexnému realizovaniu stavebného diela jedným dodávateľom, s orientáciou na subdodávateľov v prípade nutnosti realizovať úzko špecializované práce. Spoločnosť vznikla v prvej polovici roku 1990. Počas svojej existencie realizovala množstvo stavebných diel v okrese Prievidza i v ďalších oblastiach Slovenskej republiky a získali si u investorov kredit kvalitných a spoľahlivých firiem.

Spoločnosť ELTRA, s.r.o. pôsobí na poli realizácie prác a dodávok v oblasti silnoprúdovej elektrotechniky. Jej hlavnou náplňou je dodávateľská činnosť na pevných trakčných zariadeniach celoštátnych dráh a silnoprúdovej elektrotechniky. Počas svojej existencie spoločnosť získala stabilné a uznávané postavenie na slovenskom dodávateľskom trhu v oblasti elektrifikácie a modernizácie tratí železníc Slovenskej republiky.

Umiestnenie podľa regiónov: 

Najdynamickejšie rastúca firma západného Slovenska: 
1. miesto: TANDEM – SK s.r.o.

2. miesto: BROVEDANI SLOVAKIA, s.r.o. 
3. miesto: ULSTRUP PLAST s.r.o.

Najdynamickejšia firma stredného Slovenska:
1. miesto: T M G, a.s. 

2. miesto: ALBI, s.r.o.
3. miesto: ELDISY Slovakia spol. s r.o. 

Najdynamickejšia firma východného Slovenska:
1. miesto: ELTRA, s.r.o.

2. miesto: DeutschMann Internationale Spedition s.r.o.
3. miesto: STS Metalkov spol. s r.o.Nájdete nás na Facebooku

Zatvoriť

Vyhľadajte si obchodníka vo vašom okolí

Zvoľte jazyk, v ktorom chcete komunikovať: