Rýchly kontakt
+421-56-668 05 01
deutschmann@deutschmann.sk

Športový deň 2010

26.6.2010


25.-26.jún

Tak ako každý piatok, aj tento sa každý z nás tešil, že ide víkend. Ibaže tentokrát bol tento piatok výnimočný tým, že sme všetci mali spoločný plán ako stráviť víkend. Všetci sme napäto čakali, kedy padne posledná minúta pracovného času a možno aj čakali, že nás šéfka prekvapí trocha skráteným pracovný časom. Sedeli sme ako na ihlách a netrpezlivo uvažovali, čo prinesie nielen piatkový večer, ale aj nasledujúci sobotňajší deň. Tipovačka , kto koho nabije vo futbale, sa stáva už každoročnou tradíciou. Veď Miro už týždeň dopredu oprašoval poličku za sebou na ďalší pohár, aj keď ešte nebolo jasné, kto bude víťazom futbalového turnaja.

 

Tento rok sa náš športový deň po prvýkrát konal na inom mieste, než mnohé roky predtým. Nielen ja, ale aj všetci ostatní sa určite potešili a boli v očakávaní, čo zmena prinesie. To čo sme od Šíravy očakávali, sme aj všetci dostali. Príjemná atmosféra, čerstvý vzduch, výhľad na „slovenské more“, čisté izby a chutné jedlo. Všetci sme sa zišli tak ako stále s malým “špedičným” omeškaním. No zorganizovať stretnutie 38 ľudí, z toho 95 percent deutschmaňákov na čas, je asi fakt nemožné. No aj napriek tomu sme sa všetci zišli pri tlejúcom grile plnom samých dobrôt. Ešte skôr než sme si zasadli k stolom na nás čakalo prekvapenie. Ako minulý rok, tak aj tento rok nás šéfka prekvapila krásnymi bundami s logom DeutschMann. Zrazu sedela pri stole červeno - sivá komunita veselých ľudí. Počasie nám v tú chvíľu neprialo až tak ako by sme si želali, tak sa nám teplé oblečenie hodilo ako uliate. Po tom ako sme nakŕmili naše hladné žalúdky výborným steakom a klobáskou, nasledoval kultúrny program.

Premiéra kultúrneho programu sa vydarila nad očakávania, hoci táto tradícia sa zaviedla len týmto rokom. Každý zvedavo očakával program tých druhých, keďže sa v práci výnimočne nerobili kačice na tému kultúrny program. Každý zaryto mlčal, čo bude mať v programe, preto bolo prekvapenie naozaj veľkým prekvapením!

    

 

Ako prvé najstaršie zo všetkých oddelení predviedli čo vedia FBI. Aj keď Ivana ako jediná došla už k večeri v prevleku, aj napriek tomu nik z nás netušil, čo majú za lubom. Aparatúra s DJ-om nachystaná nám dávala tušiť, že sa nudiť určite nebudeme. Na scénu provizorného pódia pod holým nebom nastúpili FBI v plnej rockovej kráse. Jožo ako hlavný gitarista predviedol, čo vie a zahral, ako ináč, do rockovej nôty. Repráky len tak rezonovali a všetci sme fascinovane hľadeli čo bude nasledovať. Malé útle žieňa, naša Gabika, sa fakt s mikrofónom v ruke nedala zahanbiť. Odetá ako do nočného baru jačala na plné hrdlo tak ako sa patrí. Postupne sa zapájali aj ostatní, pričom text piesne bol naozaj zaujímavý. Čo iné by mohli spievať než o tom, do čoho sme všetci tak zažratí. No predsa do našej práce. Počas celej piesne mikrofón len tak lietal z ruky do ruky a každý z nich nás rozosmial inou vetou. Skvelé prevleky, super hudba aj texty. Za toto všetko si od nás vyslúžili naozaj silný potlesk a veľký obdiv. Pretože zinscenovať a nahrať niečo také, vyžaduje určite veľa príprav.. 

  

 

 

Ďalším oddelením na scéne bolo CIA. Menšia prestávka na prezlečenie za stromom a hurá na scénu. Program s názvom „Ta u nás u Vojčicoch“ nedával šancu ostatným tušiť, čože sa to bude diať. CIA nastúpili v plnej kráse – dedinská rodinka s podareným synčekom, s poštárom a klebetnými susedkami. Mama, žena ľahších mravov, tatko v okuliaroch ako popolníky, synček s úplne zarezanými nohavicami, no prosto "puk" ako sa patrí, poštár, ktorý vyzeral ako esesák a gadžule susedy oblečené ako sa na dedinské baby ozaj patrí. Bolo super si pri tejto scénke spomenúť na atmosféru stužkovej, kde takého scénky majú aj dnes svoje miesto. CIA sa pred veľkým publikom nedali taktiež zahanbiť a počas štvrťhodinky nielen rozosmievali, ale aj rozveseľovali všetkých zúčastnených vtipným textom odzrkadľujúcim paródiu vnímania Deutschmannu vonkajším svetom. Program okorenili susedky Janka so Zdenkou ľudovými piesňami sprevádzanými hudobným nástrojom. Veľký potlesk a jasot dával cítiť, že publikum sa naozaj úprimne bavilo. 

Po krátkej prestávke a v super atmosfére sme pokračovali predstavením MI6. Marek ako sme zistili pozná svojich ľudí až nakoľko, že to riskol s úplnou improvizáciou. Na tvárach všetkých bolo vidieť, že nemajú o priebehu programu vôbec šajnu. No keďže všetci vieme, že MI6 sú hviezdy, zvládli imitáciu „Partičky“ z JOJ-ky tak, ako by sa od ich oddelenia aj očakávalo. Súťaž v priamom prenose, okorenená slovami nevhodnými do tohto článku, slzy smiechu na krajíčku vyčarili zábavu tohto skvelého večera. 


  

Pomaly sa už stmievalo a my sme netrpezlivo čakali na posledné oddelenie KGB. Keďže sa asi najviac u nich tipovalo, čo vytiahnu z rukáva, môžem úprimne skonštatovať, že nás naozaj prekvapili. Tipovačky, že Miro bude stvárňovať Tinu Turner a Miňo bude behať v ružovej podprsenke nám vyrazilo dych, keď došli na scénu ako batoľatá. Za sprievodu talianskych detských piesní a Jorgeho kráčajúceho s autíčkom na šnúročke sme nedokázali udržať ústa zatvorené. Každý, kto tam bol, hlasno povzbudzoval tancujúce „dietky“. To sme ešte netušili, že sa k ním pridá aj cvičiteľka „Miro“ v blonďavej parochni a s nohami v krátkych kraťaskách, že by sa za ne nemusel hanbiť nejeden transvestita. Ku koncu programu vyburcovali k tancu všetkých, čo tam boli a zábava sa rozprúdila tak, ako sa na DeutschMann patrí. 

No to sme ešte netušili, že prekvapenie večera ešte len príde. Naši chlapi si totiž pre nás pripravili predstavenie „Moulin Rouge“. Predstavenie, kde chlapi nabehnú v minisukničkách, parochne na hlave, mini tričká, holé pupky a chlpaté nohy stojí naozaj za vzhliadnutie. Všetky ženské rozburcovali tak, že im strkali 10-eurovky za sukničku. Musím priznať, že keď som si všimla nášho pána kuchára, ktorý nám tam griloval ešte nejaké klobásky, ten bol z toho trocha v šoku. Ale nevadí, my sme sa počas celého programu bavili naozaj super.

 

Ešte rozjarení sme si konečne zasadli k vyhláseniu ceny Grand Prix. Ako všetci už poznáme našu Miriam, o darčeky nebola núdza. Nielen cien, ale aj výhercov bolo teda hodne. Niektorí si boli pre ne aj trikrát, ako náš Miňo. No Miňo sa fakt nezdá, veď v robote ho ani nepočuť. Všetci sme netrpezlivo čakali, kto bude na prvých miestach. Každý mal tušenie, kto by mohol byť víťazom a tuším sme sa aj trafili. Ocenení boli všetci šéfovia, tento rok už naposledy ako obchodníci. A tak si odniesol Juraj kopec vitamínov, Miro bicykel podľa vlastného výberu, Jardo najnovší iPad, Jožo pneumatiky na Porsche a ako minulý rok, aj rok 2009 bol najúspešnejší pre MAREKA!!! Výhrou sme mu všetci úprimne v tichosti závideli – 10-dňový výlet na Havajské ostrovy. Uf, tak to je pre ostatných skvelá inšpirácia. Určite sa mnohým hlavou prebleskla myšlienka „musím makať a pôjdem aj ja“. 

No to ešte nebolo všetko. Šéfovia si v septembri urobia menší výlet do Talianska na F1 priamo s VIP vstupom do stajní! No jednoducho, jedno prekvapenie za druhým. A to ešte ani zďaleka nebol koniec večera. Všetci sme hľadeli na ešte nerozbalenú obrovskú škatuľu, ktorá ukrývala niečo, čo sme fakt nečakali. Keďže Miriam nedávno robila medzi nami prieskum, čo si o sebe myslíme a nechcela prezradiť dôvod, všetci sme sa mohli len domnievať, na čo to vôbec bolo. No škatuľa odhalila nakoniec svoje tajomstvo. Boli v nej ukryté tričká s našimi menami, logom firmy a našou charakteristikou, vlastne tým, ako nás vnímajú tí druhí. Ešte foto na záver a všetci sme sa zabávali až do rána. Niektorí dlhšie, iní kratšie. No každý z nás vedel, že aspoň trocha sa vyspať musí, keďže nás o šiestej ráno čaká rozcvička. Samozrejme, my „starí“ sme vedeli, že nič z toho, no novým psst, ani muk. Keď sú noví, tak si z nich teda aspoň trocha vystrelíme. A tak sme sa ráno zobudili ako sa nám ráčilo, vykukli z okna, a čo to? Nováčikovia sa už potĺkajú okolo hotela a nechápu, akože len oni jediní sú už hore. No čo, ešte polhodinku a asi im už dôjde, že to bol len žart. Tak sme už pri raňajkách mali opäť úsmev na tvári.   

  

 

Druhý deň to bola už klasika - ráno krížovka, pár veselých súťaží, potom chlapi tenis (3.miesto vyhral Marek, 2.miesto Jožo a 1.miesto Howard) a dievčatá ping-pong (3.miesto Zuzana M., 2.miesto Maja a 1.miesto Ivana S.).

Samozrejme, že sa čakalo na hlavnú aktivitu dňa - futbal. Aj tento rok obhájili prvenstvo KGB a teda potvrdzujú svoj futbalový zápal. Je vidieť, že utorkami chlapci poctivo trénujú. A nielen s pivnými pohármi :o) Gratulujeme chlapci!

Ešte záverečný obed, sladký pohár, spoločná foto a krásny športový deň je za nami. Uvidíme sa opäť budúci rok..

A šéfka: "Ďakujeme!"

Zdenka GömöryováNájdete nás na Facebooku

Zatvoriť

Vyhľadajte si obchodníka vo vašom okolí

Zvoľte jazyk, v ktorom chcete komunikovať: