Rýchly kontakt
+421-56-668 05 01
deutschmann@deutschmann.sk

Balónová fiesta opäť spestrí oblohu nad Košicami

5.6.2019


balonovafiesta2019

KOŠICE. Nebo nad Košicami opäť zaplnili balóny rôznych tvarov a veľkostí.
   V poradí 26. ročník medzinárodnej Balónovej fiesty sa začal v stredu podvečer a potrvá až do soboty.
   „Máme 15 balónov, piloti sú zo Slovenska, ale aj Českej republiky, Maďarska, Holandska, Rakúska či Slovinska. Plánované sú lety vždy ráno o 6.30 a podvečer o 18.30 h, samozrejme, závisí aj od počasia, či sa budú realizovať," uviedla za organizátorov Diana Hežel.
   Pre nepriaznivé počasie museli v stredu pri otvorení zrušiť voľné lety, pre deti boli k dispozícii len kotvené lety balónmi.

Gepard Hugo zažíva premiéru

   Fiestové mestečko sa nachádza v areáli Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) pri Vysokoškolskej ulici. Štartoviskom pre balóny je bejzbalové ihrisko pred Stavebnou fakultou TUKE.
   Každý deň od 17.00 do 21.00 h je pripravený sprievodný program spolu so stánkami s občerstvením a hudbou. Funguje aj pikniková zóna, a to najmä pre deti.
   V piatok na štartovacej ploche rozprestrú tzv. walk-in balloon, záujemcovia sa budú môcť prejsť vnútrom balóna. Večer ukončí tradičné nočné nafukovanie a ohňostroj. Kotvené lety balónom sú pre deti pripravené, ak to počasie umožní, každý podvečer.
   Svoju fiestovú premiéru má v Košiciach balón špeciálneho tvaru - gepard Hugo. Pilotom je Roman Serbinčík, Slovák žijúci v Rakúsku, ktorého balónové meno je Barón z Košíc.

FOTOALBUM

Zdroj: https://kosice.korzar.sme.sk/c/22138643/balonova-fiesta-opat-spestri-oblohu-nad-kosicami.html

Judita ČermákováNájdete nás na Facebooku

Zatvoriť

Vyhľadajte si obchodníka vo vašom okolí

Zvoľte jazyk, v ktorom chcete komunikovať: