Rýchly kontakt
+421-56-668 05 01
deutschmann@deutschmann.sk

DeutschMann® Rallye Trebišov očami jej organizátorov

11.8.2017


Tri týždne pred štartom premiérovej DeutschMann® Rallye Trebišov sme vyspovedali konateľku spoločnosti DeutschMann Internationale Spedition, s.r.o. a predsedu Auto klubu Košice z otázok k príprave tejto súťaže i samotného programu.

Ako vznikol nápad organizovať a podporiť rally v Trebišove?
Miriam Poništová, konateľka spoločnosti DeutschMann Internationale Spedition, s.r.o.: Naša spoločnosť dlhé roky podporuje rôzne aktivity v oblasti sociálnej, kultúrnej, environmentálnej a iných celospoločensky významných a prospešných oblastí. Sme lokálpatrioti, a preto všetky naše aktivity smerujeme do mesta Trebišov, resp. do okolia Trebišova. Viac rokov naša spoločnosť podporuje aj Igora Drotára, známeho slovenského rally jazdca. Keď sme sa oboznámili s rally súťažami, videli divácky záujem a vysokú športovú úroveň, napadla nám myšlienka, priviesť rally svet aj do Trebišova. Igor Drotár nás skontaktoval aj s organizátormi z Auto klubu Košice, s ktorými sme sa dohodli na spoločnom organizovaní premiérového ročníka DeutschMann® Rallye Trebišov.

Čím Vás oslovila ponuka na organizovanie rally v Trebišove a ako sa na ňu tešíte?
Peter Szczeczina, predseda Auto klubu Košice: Náš klub v terajšej podobe organizuje rally súťaže od roku 1994, avšak prvá súťaž nášho autoklubu sa uskutočnila už v roku 1971. Rally sme organizovali hlavne u nás v Košiciach, ale aj na celom Slovensku. Každá súťaž je pre nás prínosom, pretože vždy sa človek učí. Veľmi radi organizujeme rally na miestach, kde sa ešte neuskutočnili. Napríklad tohto roku v Medzilaborciach. Je to vzrušujúce priniesť tento šport do nepoznaných oblastí, spoznávať nových ľudí, nadväzovať nové kontakty a priateľstvá. Pri organizovaní rally na úrovni Majstrovstiev Slovenska, je základnou otázkou zabezpečenie dostatočného objemu finančných prostriedkov a serióznosť partnera. V spoločnosti DeutschMann® sme takého partnera našli. Pri samotnej príprave sme v uvedenej spoločnosti našli aj cieľavedomosť, presné plnenie dohodnutých úloh a zodpovednosť. To je základ pre úspešnú rally. A ako sa na DeutschMann® Rallye Trebišov teším? Novú rally vždy považujem za novonarodené dieťa a tak sa jej aj teším. Verím, že v tomto prípade neostane len pri narodení, ale budeme môcť byť prítomní aj pri jej ďalších krokoch. Je predpoklad, že z nej vyrastie kvalitná rally.

Ako prebieha príprava rally, v akom štádiu sú povolenia, aká je trať?
Peter Szczeczina: Pri stanovení základného programu DeutschMann® Rallye Trebišov sme vychádzali z toho, že pre Trebišov a okolie je potrebné pripraviť niečo nové a nepoznané, na vysokej športovej a spoločenskej úrovni. Preto sme na začiatok uvažovali o veľkom koncerte, slávnostnom predstavení posádok a mestskom okruhu. Žiaľ, naša snaha o organizovanie mestskej rýchlostnej skúšky sa nestretla s pochopením mesta Trebišov. Škoda, pretože sme našli pekný a bezpečný okruh s dobrými diváckymi miestami. Keď pracujete na niečom novom, nie vždy je to však prijaté s pochopením.
Osobitnou kapitolou bol výber rýchlostných skúšok tak, aby spĺňali potreby rally zaradenej do Majstrovstiev Slovenska. Myslím si, že zvolené rýchlostné skúšky sú náročné. Uskutočnia sa na úzkych lesných cestách na kvalitnom asfalte. Menším problémom bol 2-km úsek jednej rýchlostnej skúšky, ktorý ale s pochopením spoločnosti DeutschMann® bude do začiatku rally opravený a bude vyhovovať pre uskutočnenie rally. V Trebišove sme našli výborné podmienky pre umiestnenie riaditeľstva, servisu a uzavretého parkoviska.

Čo všetko bude obsahovať sprievodný program k súťaži?
Miriam Poništová: Ako som už povedala, naším cieľom je pripraviť pre obyvateľov Trebišova a jeho okolia, ale aj divákov rally z celého Slovenska, akciu, na ktorú sa bude spomínať dlhú dobu. Pri organizovaní máme s Auto klubom rozdelené úlohy tak, že športovú časť rally zabezpečuje klub a sprievodný program pred a po slávnostnom štarte zabezpečuje naša spoločnosť v spolupráci s agentúrou Reklama4you. Vrcholom kultúrneho programu bude koncert skupiny IMT Smile a ich hostí v piatok 01.09.2017 od 20:00 hod. Koncertu bude predchádzať slávnostný štart rally od 18:30 hod. Všetko sa to uskutoční na Námestí Boleslava Romana a časti ulice M.R. Štefánika v Trebišove. Všetkých priateľov rally, ako aj dobrej hudby, na túto časť rally srdečne pozývam.

Budete sledovať aj priebežné výsledky samotnej rally?
Miriam Poništová: Samozrejme, viem, že boj o tohoročný slovenský absolútny titul, ale aj o titul v skupinách a triedach je otvorený, takže predpokladám veľký športový boj, ktorý budem sledovať. Mám v pláne aj návštevu niektorého diváckeho miesta, aby som atmosféru rally poznala z bezprostrednej blízkosti. Veľmi sa na to teším.


Zdenka Tamášová, 11.08.2017
Tlačový tajomník DeutschMann® Rallye Trebišov

 

zdroj: http://trebisov.rallye.sk/deutschmannr-rallye-trebisov-ocami-jej-organizatorovNájdete nás na Facebooku

Zatvoriť

Vyhľadajte si obchodníka vo vašom okolí

Zvoľte jazyk, v ktorom chcete komunikovať: