Rýchly kontakt
+421-56-668 05 01
deutschmann@deutschmann.sk

DM Rallye Koci Mozner

V Trebišove priebežne vedú Koči s Moznerom

1.9.2018


   Vo vysokom tempe, so skvelými časmi, ale aj s mnohými chybami pokračujú súťažné posádky na 2. DeutschMann® Rallye Trebišov. Po šiestich rýchlostných skúškach pokračuje z 33 posádok už len 25.
  
Vo vedení 2. DeutschMann® Rallye Trebišov máme priebežne košickú posádku Martin Koči – Radovan Mozner. Stav ich vozidla (odtrhnutý zadný nárazník a poškodená predná časť) tomu síce nenaznačuje, ale vedú s náskokom 30 sekúnd pred druhým Grzybom s Browinskim. „Máme celkom slušný náskok, ale boli sme dvakrát mierne vonku. Prvýkrát nás prekvapila jedna guma v zákrute, ktorú sme nečakali a druhýkrát to bola moja chyba. Mrzí ma to, ale našťastie sa autu nič nestalo. Máme pred sebou ešte štyri skúšky, budem sa koncentrovať na nich.“ Bojovať o prvenstvo však nechce len Koči, ale aj Grzyb. „Sme dobre pripravení, ale Martin je predsa len rýchlejší. Sme však ešte len v polovici, takže budeme bojovať ďalej.“
   O tretie miesto zabojujú ešte tri posádky, aj keď pred druhým prejazdom Rákoša to vyzeralo až na štyri posádky. O túto šancu však prišli Tomáš Konečný s Matúšom Lejkom na Subaru WRX, keď dostali defekt na obe predné kolesá naraz. „Dva defekty a obe na predné kolesá je totálna rarita. Stalo sa nám to na RS Rákoš v šotolinovom úseku. Nikde sme neboli vonku, nikde som nezarezal, proste stalo sa.“ Priebežne tretie miesto teraz obsadzujú Peter Gavlák s Emilom Horniačkom na Škode Fabia R5, za ktorými nasledujú so stratou desať sekúnd Tomáš Kukučka s Petrom Vejačkom na Škode Fabia WRC z dielne Srnka Motorsport. „Auto vynikajúco funguje. Máme ešte veľké rezervy, lebo tam ešte nie je taká dôvera. Súperíme dokonca s Petrom Gavlákom o tretie miesto, takže budeme musieť ešte zatiahnuť. Škoda včerajšej chyby na mestskom okruhu, mohlo to byť jednoduchšie.“ Vysoko sú však aj Jozef Béreš s Lukášom Šintalom na Mitsubishi Lancer Evo IX, ktorí na Kukučku strácajú len päť sekúnd. „Ráno sme nastúpili s tým, že sme vedeli, že tie rýchlostné skúšky sú veľmi náročné a každým prejazdom sa bude ich povrch zhoršovať. Na ceste je veľa kameňov, je to na defekty. Išli sme tak, aby sme nič nevyviedli s autom, lebo sme vedeli, že päť rýchlostných skúšok do servisu nie je nič moc. Na druhom Rákoši sme pridali, lebo je to typická rýchlostná skúška, ktorá sa mi veľmi páčila, už keď som išiel na žige.“
   Spomenieme aj vozidlá 2WD, kde sa najviac zatiaľ darí Martinovi Kysuckému s Pavlom Kušnierom na Peugeote 208 R2. Ich náskok pred druhým Smékalom s Němcovou je vyše jednej minúty. „S priebežným výsledkom som spokojný, aj keď nie je s kým bojovať. Môjmu českému súperovi tu zrejme nesedí profil trate, je to dole kopcom s bordelom, na kameňoch.“ Na treťom mieste sa držia ďalšia česká posádka a to Vratko Kubík s Ivanom Řihánkom. V hodnotení MSR nepokračuje v súťaži osem posádok. Všetky sú našťastie v poriadku.
   Prvú polovicu rýchlostných skúšok majú za sebou aj posádky Slovenského rally pohára. Tam si prvé miesto v RS zatiaľ vystriedali bratia Spišákovci na Lade VFTS a Tomáš Polovka s Danielom Turcsánymi na Seate Ibiza. Priebežne prvých však máme Rudolfa Dombyho s Rolandom Neugebauerom na BMW 318, ktorí v oboch skúškach skončili druhí. Kvôli technickej poruche odstúpili z pretekov Mário Tóth s Jaroslavom Tkáčom.

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 2. DeutschMann® Rallye Trebišov

Zdroj: https://trebisov.rallye.sk/v-trebisove-priebezne-vedu-koci-s-mozneromNájdete nás na Facebooku

Zatvoriť

Vyhľadajte si obchodníka vo vašom okolí

Zvoľte jazyk, v ktorom chcete komunikovať: