Rýchly kontakt
+421-56-668 05 01
deutschmann@deutschmann.sk

DeutschMann Rallye 7703

V Trebišove sa znovu čaká veľký súboj Kočiho s Grzybom

25.8.2018


TREBIŠOV. Na prelome augusta a septembra si prídu na svoje priaznivci automobilového športu v Trebišove. Do štartu tamojšej rally ostáva týždeň.
   Na štart 2. ročníka DeutschMann® Rallye Trebišov by sa malo postaviť 48 súťažných posádok. Zo zoznamu prihlásených môžeme vyčítať, že 34 z nich je prihlásených do majstrovstiev Slovenska v rally.

Odmenia aj najlepšie zmiešané posádky
   Súťažné dvojice pochádzajú prevažne zo Slovenska, ale dopĺňajú ich aj české a poľské posádky, dokonca jedna známa česko-nemecká posádka (Trněný – Doerr). V jednom prípade sa za volant posadí žena. Je ňou Michaela Debnárová, ktorá má aj na sedadle spolujazdca ženu, Luciu Laurincovú. Okrem nej bude funkciu „navigátora“ zastávať aj ďalších šesť žien. Tieto zmiešané posádky budú zaradené do DeutschMann Cup, ktorý v závere súťaže odmení tie najúspešnejšie z nich.
   Z výsledkov v Trebišove budeme opäť bližšie k výsledkom celoročného hodnotenia slovenského šampionátu, ktorého priebeh je v tejto sezóne veľmi zaujímavý. Prvú pozíciu si od úvodu sezóny striedajú dve posádky – Grzegorz Grzyb s Boguslawom Browinskim a Košičan Martin Koči s Radom Moznerom, obe na vozidlách Škoda Fabia R5. Grzyb má na svojom konte o jedno víťazstvo viac ako Koči, takže vedie s náskokom piatich bodov. Minuloročná trať však viac sadla slovenskej dvojici, takže určite uvidíme pekné súboje.
   S trojkou bude nasledovať zmena v národnosti i vo vozidle. Ponesú ju Roman Odložilík s Martin Turečkom na Forde Fiesta R5. So štvorkou uvidíme Petra Gavláka s Emilom Horniačkom na Škode Fabia R5 a za nimi s päťkou Igora Drotára s Imrichom Ferenczom opäť na Forde Fiesta R5.

Prológ už v piatok
  
Asi najväčšou novinkou je konanie okruhovej rýchlostnej skúšky, resp. Prológu, ktorý sa uskutoční v piatok 31. augusta od 17.30 hod., ešte pred slávnostným otvorením súťaže. Jeho dĺžka je 2,95 km a nachádza sa blízko priestoru štartu a cieľa, v neveľkej vzdialenosti od servisného parkoviska a riaditeľstva súťaže. Od 19.00 hod. prejdú posádky štartovou rampou.
   Súťažný program v sobotu 1. septembra štartuje o 8.00 hod. výjazdom na štart druhej až šiestej rýchlostnej skúšky. Nasledovať bude servisná prestávka a po nej ďalšie štyri skúšky.
   Posádky v priebehu týchto dvoch sekcií absolvujú po tri prejazdy každej z troch rôznych tratí RS – RS 2,5,8 Izra (9,4 km), RS 3,6,9 Rákoš (8 km) a RS 4,7,10 Regeta (11,9 km).
   Celková dĺžka trate pre MSR je 339,55 km. Desať RS tvorí dokopy 90,85 km.

Zdroj: https://dolnyzemplin.korzar.sme.sk/c/20899483/v-trebisove-sa-znovu-caka-velky-suboj-kociho-s-grzybom.html

Zdenka FrývaldskáNájdete nás na Facebooku

Zatvoriť

Vyhľadajte si obchodníka vo vašom okolí

Zvoľte jazyk, v ktorom chcete komunikovať: