Rýchly kontakt
+421-56-668 05 01
deutschmann@deutschmann.sk

06 DM Rallye

Na 2. DeutschMann® Rallye Trebišov prihlásených 48 posádok

24.8.2018


   Už len posledný týždeň nás delí od štartu 2. DeutschMann® Rallye Trebišov, ktorá sa bude konať na prelome mesiacov august a september, v posledný prázdninový piatok a sobotu. Organizátori v týchto dňoch ukončili prihlasovanie a skompletizovali zoznam prihlásených so štartovnými číslami.
   Na štart 2. DeutschMann® Rallye Trebišov by sa malo postaviť 48 súťažných posádok. Zo zoznamu prihlásených môžeme vyčítať, že 34 z nich je prihlásených do Majstrovstiev Slovenska v rally, jedna do Rally Legend, 12 do Slovenského rally pohára a jedna sa bude snažiť úspešne absolvovať rally školu. Súťažné dvojice pochádzajú prevažne zo Slovenska, ale dopĺňajú ich aj české a poľské posádky, dokonca jedna známa česko-nemecká posádka (Trněný – Doerr). V jednom prípade sa za volant posadí žena. Je ňou Michaela Debnárová, ktorá má aj na sedadle spolujazdca ženu, Luciu Laurincovú. Okrem nej bude funkciu „navigátora“ zastávať aj ďalších šesť žien. Tieto zmiešané posádky budú zaradené do DeutschMann Cup, ktorý v závere súťaže odmení tie najúspešnejšie z nich.
   Z výsledkov v Trebišove budeme opäť bližšie k výsledkom celoročného hodnotenia slovenského šampionátu, ktorého priebeh je v tejto sezóne veľmi zaujímavý. Prvú pozíciu si od úvodu sezóny striedajú dve posádky a Grzegorz Grzyb s Boguslawom Browinskim a Martin Koči s Radom Moznerom, obe na vozidlách Škoda Fabia R5. Grzyb má na svojom konte o jedno víťazstvo viac ako Koči, takže vedie s náskokom piatich bodov. Minuloročná trať DeutschMann® Rallye Trebišov však viac sadla slovenskej dvojici, takže určite uvidíme pekné súboje. S trojkou bude nasledovať zmena v národnosti i vo vozidle. Ponesú ju Roman Odložilík s Martin Turečkom na Forde Fiesta R5. So štvorkou uvidíme Petra Gavláka s Emilom Horniačkom na Škode Fabia R5 a za nimi s päťkou Igora Drotára s Imrichom Ferenczom opäť na Forde Fiesta R5.
   V nasledujúcej pätici posádok už máme aj dve vozidlá Škoda Fabia WRC za volantom s Tomášom Kukučkom a Karlom Trněným. S deviatkou za nimi odštartujú Jozef Béreš ml. s Lukášom Šintalom na Mitsubishi Lancer Evo IX pred Vladom Hanušom s Karolínou Jugasovou na Forde Fiesta R5. Vynechali sme ešte štartovné číslo 7 s posádkou Martin Kysucký – Pavol Kušnier, ktorá sa vďaka priorite ASN nachádza v štartovnom poli vysoko, ale odštartovať by mala za silnejšími štvorkolkami. Nasledujúce štartovné pole tvorí niekoľko vozidiel Subaru a Mitsubishi, ale nájdeme medzi nimi aj Citroen DS3 R3T Max Egona Smékala s Petrou Němcovou, ktorí sa určite budú snažiť opäť ponaháňať s Kysuckým o prvenstvo v 2WD.
   Od štartovného čísla 22 nasledujú už posádky tried 6, 5, 8 a 7. V každej z nich okrem sedmičky sa nachádzajú minimálne tri posádky, takže ani medzi nimi nebude núdza o napínavé súboje. Štartovnú listinu šampionátu uzatvára posádka Rally Legend v zložení Kristián Jacko – Ján Krišanda na VW Golf. Zaujímavé to bude určite aj medzi posádkami Slovenského rally pohára, ktoré sa pridajú k posádkami šampionátu v sobotu.
   Komplet zoznam prihlásených s časovým harmonogram i harmonogramom technického preberania je zverejnený na oficiálnej stránke súťaže trebisov.rallye.sk.
   Generálnym reklamným partnerom DeutschMann® Rallye Trebišov je slovenská špedičná spoločnosť DeutschMann so sídlom v Trebišove a s dcérskymi spoločnosťami v Žiline, v Chorvátsku a v Dubaji. Hlavnou činnosťou firmy je zabezpečovanie prepravy tovaru cestnou dopravou po celom svete. Špecializuje sa na expresné transporty najmä pre automobilový priemysel s termínom dodávky do 24 hodín.

Dokumenty

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 2. DeutschMann® Rallye Trebišov

Zdroj: https://trebisov.rallye.sk/na-2-deutschmannr-rallye-trebisov-prihlasenych-48-posadokNájdete nás na Facebooku

Zatvoriť

Vyhľadajte si obchodníka vo vašom okolí

Zvoľte jazyk, v ktorom chcete komunikovať: